Azərbaycana səfəri zamanı ABŞ vitse-prezidentini dövlət katibinin müavini müşayiət edəcək
ABŞ vitse-prezidenti Cey Di Vensi Azərbaycana səfəri zamanı dövlət katibinin iqtisadi məsələlər üzrə müavini Ceykob Helberq müşayiət edəcək.
Bu barədə ABŞ Dövlət Departamentinin açıqlamasında deyili.
"ABŞ dövlət katibinin iqtisadi məsələlər üzrə müavini Ceykob Helberq fevralın 9-11-də vitse-prezident Ceyms Devid Venslə birlikdə Milan, İrəvan və Bakıya səfər edəcək", - açıqlamada deyilir.
Dövlət Departamentinin açıqlamasında, həmçinin bildirilib ki, Ermənistan və Azərbaycana səfər ABŞ Prezidenti Donald Trampın sülh təşəbbüslərini irəli aparacaq və "Beynəlxalq Sülh və Rifah naminə Tramp Marşrutu" (TRIPP) proqramının təşviqinə töhfə verəcək.

Вэнса в ходе его визита в Азербайджан будет сопровождать замгоссекретаря США
Заместитель государственного секретаря США по экономическим вопросам Джейкоб Хелберг будет сопровождать вице-президента Джей Ди Вэнса в ходе его визита в Азербайджан.
Об этом говорится в заявлении Госдепа США.
"Заместитель государственного секретаря США по экономическим вопросам Джейкоб Хелберг присоединится к вице-президенту Джеймсу Дэвиду Вэнсу во время визитов в Милан, Ереван и Баку, которые состоятся 9-11 февраля", - говорится в сообщении.
В Госдепартаменте подчеркнули, что визит в Армению и Азербайджан продвинет мирные усилия американского президента Дональда Трампа и будет способствовать продвижению проекта "Маршрут Трампа во имя международного мира и процветания" (TRIPP).скачать dle 11.3