Bərdədə müəllimin sinif otağından çəkib paylaşdığı video araşdırmaya səbəb oldu (Video)
Bərdə rayonunun Lənbəran kənd tam orta məktəbində 11-ci sinif şagirdlərinin dərsə gəlməməsi müəllimin narazılığına səbəb olub.
Bununla bağlı müəllimin çəkdiyi videogörüntü sosial şəbəkədə yayılıb.
Məktəbin fizika müəllimi bildirib ki, məktəb direktorunun qızı da daxil olmaqla 11-ci sinif şagirdlərinin heç biri dərsdə iştirak etməyiblər.
Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq Qarabağ Regional Təhsil İdarəsindən bildirilib ki, məsələ nəzarətə götürülüb.
"Tərəfimizdən aparılan ilkin araşdırmalar zamanı müəyyən olunub ki, qeyd edilən gün 11-ci sinif şagirdləri altıncı saatda fizika fənn müəllimi Qasım Ramiz oğlu Hümbətovun icazəsi ilə evə buraxılıblar. Bu səbəbdən həmin dərs saatlarında şagirdlərin iştirakı qeydə alınmayıb.
Məsələ ilə bağlı məktəb rəhbərliyi tərəfindən valideynlərlə söhbət aparılıb, aidiyyəti qurumlara müraciət edilib. Hazırda məktəbdə tədris prosesi gündəlik əsasda monitorinq olunur, əlavə nəzarət tədbirləri gücləndirilib.
Eyni zamanda, qeyd olunan videogörüntüləri paylaşan müəllim barəsində "Təhsil verənlərin etik davranış qaydaları"nın pozulması ilə əlaqədar müvafiq tədbir görülüb", - deyə məlumatda vurğulanır.

В Барде ученики 11-го класса прогуляли физику: наказали учителя - Видео
В средней школе села Ленберан Бардинского района разгорелся скандал, связанный с массовым отсутствием учеников 11-го класса на занятиях. Инцидент вызвал серьезное недовольство одного из педагогов.
Как сообщает Oxu.Az, учитель физики записал видео, которое мгновенно распространилось в соцсетях.
Педагог заявил, что ни один из учеников выпускного класса не явился на урок, в том числе дочь директора школы.
В ответ на запрос редакции сайта в Карабахском региональном управлении образования сообщили, что ситуация взята под контроль.
"В ходе предварительного расследования установлено, что в указанный день ученики 11-го класса были отпущены домой на шестом уроке с разрешения самого учителя физики Гасыма Гумбатова. По этой причине присутствие учащихся на данных уроках не было зафиксировано.
Руководством школы проведены беседы с родителями, направлены обращения в соответствующие структуры. В настоящее время учебный процесс находится под ежедневным мониторингом, усилены дополнительные контрольные меры.
Одновременно в отношении учителя, опубликовавшего видеозапись, приняты меры за нарушение "Правил этического поведения педагогов", - говорится в заявлении.