Goranboyda qadın öldürüldü, gəlini bıçaqlandı - Vətən müharibəsi qazisi saxlanıldı
Oxu.Az-ın məlumatına görə, hadisə bu gün səhər 5 radələrində rayonun Faxralı kəndi ərazisində qeydə alınıb.
Kənd sakini 1963-cü il təvəllüdlü Zoya Rüstəm qızı Əhmədova bir neçə bıçaq zərbəsi ilə qətlə yetirilib. Hadisə zamanı Z.Əhmədovanın gəlini, 1995-ci il təvəllüdlü Jalə Sahib Qızı Yolçuyeva da bıçaqlanıb. O, xəstəxanaya çatdırılıb.
İlkin məlumata görə, hadisəni Z.Əhmədovanın oğlu, Vətən müharibəsi qazisi, üçüncü qrup əlil, 1987-ci il təvəllüdlü Emin Xaləddin oğlu Vəliyev törədib.
Hadisənin ailə münaqişəsi zəmininə baş verdiyi bildirilir.
Qeyd edilib ki, cinayəti törətdikdən sonra E.Vəliyev hadisə yerindən qaçsa da, polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə saxlanılıb.

Жестокое убийство в Гёранбое: задержан ветеран Отечественной войны
Как сообщает Oxu.Az, Зоя Ахмедова (1963 г.р.) была убита несколькими ножевыми ударами. В ходе инцидента ножевые ранения также получила её невестка - Жаля Йолчуева (1995 го.р.). Пострадавшую доставили в больницу.
По предварительным данным, преступление совершил сын погибшей - ветеран 44-дневной Отечественной войны, инвалид третьей группы Эмин Велиев (1987 г.р.).
Сообщается, что инцидент произошёл на почве семейного конфликта.
Отмечается, что после совершения преступления подозреваемый скрылся с места происшествия, однако в результате оперативных мероприятий был задержан сотрудниками полиции.