Ermənistan və Bolqarıstan TRIPP layihəsinin reallaşdırılmasını müzakirə ediblər
Ermənistan xarici işlər nazirinin müavini Vaan Kostanyan və Bolqarıstan parlamentinin Bolqarıstan-Ermənistan dostluq qrupunun sədr müavini Manoil Manevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Tramp Marşrutu (TRIPP) layihəsinin icrası prosesini müzakirə ediblər.
Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, tərəflər ikitərəfli münasibətləri yeni səviyyəyə yüksəltmək imkanlarını nəzərdən keçiriblər.
Kostanyan TRIPP layihəsinin icrası üzrə görülən işlərin gedişatı barədə məlumat verərək qeyd edib ki, bu layihə Ermənistan və Bolqarıstan üçün nəqliyyat və kommunikasiya sahəsində əməkdaşlıq üçün yeni imkanlar açır.
Bundan əlavə, tərəflər informasiya texnologiyaları, energetika və digər sahələrdə tərəfdaşlıq perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar, həmçinin hibrid təhdidlərlə mübarizə və demokratik inkişafın möhkəmləndirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.скачать dle 11.3

Армения и Болгария обсудили реализацию проекта TRIPP
Замминистра иностранных дел Армении Ваан Костанян и делегация Болгарии во главе с заместителем председателя группы дружбы Болгария-Армения болгарского парламента Маноилом Маневым обсудили ход реализации проекта TRIPP ("Маршрут Трампа").
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, стороны рассмотрели возможности вывода двусторонних отношений на новый уровень.
Костанян представил ход работы по реализации проекта TRIPP, отметив, что он открывает новые возможности для сотрудничества Армении и Болгарии в сфере транспорта и коммуникаций.
Кроме того, стороны обменялись мнениями о перспективах партнерства в области информационных технологий, энергетики и др.скачать dle 11.3