26.01.2026 16:11 594
Bakı şəhər sakini, 160 saylı marşrut xətti üzrə hərəkət edən avtobusun sürücüsü Asəf Məmmədov (soyad şərtidir) metronun "Koroğlu" stansiyasının yaxınlığında olarkən, həmin istiqamətdə hərəkət edən taksi sürücüsü Niyaməddin Ağayevdən (soyad şərtidir) yol istəyib. Niyaməddin isə ona yol verməyib və kənardan keçməsini tələb edib. Nəticədən tərəflər arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə nəticəsində Niyaməddin Asəfi döyərək ona xəsarətlər yetirib.
Hadisə yerinə polis əməkdaşları gəliblər və N.Ağayev saxlanılıb. Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmə istintaqı dövründə tərəflər arasında barışıq əldə edilib. Sabunçu Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə işə xitam verilib.

В Баку избили водителя автобуса
Водитель автобуса маршрута №160 Асеф Мамедов, управляя общественным транспортом в районе станции метро "Кёроглу", попросил таксиста Ниямеддина Агаева уступить ему дорогу согласно правилам дорожного движения. Однако таксист категорически отказался, настаивая, чтобы автобус объехал его транспортное средство. В результате между сторонами возник спор. В ходе конфликта Ниямеддин избил Асефа, нанеся ему телесные повреждения.
На место происшествия прибыли сотрудники полиции, Н.Агаев был задержан. По данному факту было возбуждено уголовное дело и направлено в суд.
Во время судебного следствия между сторонами было достигнуто примирение. Решением Сабунчинского районного суда дело было прекращено.