Bakıda qardaşı oğlunu qətlə yetirən şəxsin məhkəməsi başlayıb
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Elmin Rüstəmovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda təqsirləndirilənin anket məlumatları dəqiqləşdirilib. Babək İbadov barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin dəyisdirilmədən cinayət işinin məhkəmə baxışına verilməsi ilə bağlı qərar qəbul edilib.
Məhkəmənin növbəti iclası fevralın 2-nə təyin edilib.
Qeyd edək ki, hadisə 2025-ci il noyabrın 5-də saat bir radələrində Nəsimi rayonunun Bəşir Səfəroğlu küçəsində baş verib.
Belə ki, 2006-cı il təvəllüdlü Yasin Seymur oğlu İbadov kəsilmiş-deşilmiş xəsarətlərlə xəstəxanaya çatdırılsa da, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən mərhumun əmisi 1987-ci il təvəllüdlü Babək İbadov tutulub.
Onun əvvəllər məhkum edildiyi və qətli öncədən planlaşdırdığı məlum olub.
Faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi açılaraq ittiham irəli sürülüb.

В Баку начался суд над мужчиной, обвиняемым в убийстве племянника
Как сообщает Oxu.Az, на заседании Бакинского суда по тяжким преступлениям под председательством судьи Эльмина Рустамова были уточнены анкетные данные обвиняемого. Суд принял решение оставить меру пресечения в виде заключения под стражу без изменений и приступить к рассмотрению дела по существу.
Следующее заседание назначено на 2 февраля.
Напомним, что инцидент произошёл 4 ноября 2025 года около часа ночи на улице Башира Сафароглу в Низаминском районе Баку. Ясин Ибадов (2006 г.р.) был доставлен в больницу с многочисленными ножевыми ранениями, однако спасти его жизнь не удалось. По подозрению в совершении преступления был задержан его дядя - Бабек Ибадов (1987 г.р.). Установлено, что он ранее был судим и заранее планировал убийство.
По данному факту возбуждено уголовное дело, обвинение предъявлено по статье 120.1 (умышленное убийство) УК Азербайджана.скачать dle 11.3