Axtarışda olan türkmənistanlı MMA döyüşçüsü Azərbaycanda ələ keçdi
İctimaiyyət arasında "Daltonlar" kimi tanınan cinayət qruplaşmasına qarşı keçirilən əməliyyatlar çərçivəsində təşkilatın tanınmış simalarından daha biri ələ keçirilib.
İHA agentliyinə istinadən xəbər verir ki, "Dalton İntizar" ləqəbi ilə tanınan MMA döyüşçüsü İntizar Babaniyazov Azərbaycanda saxlanıldıqdan sonra Türkiyəyə aparılıb.
Türkmənistan vətəndaşı olan Babaniyazovun müxtəlif xarici GSM nömrələri vasitəsilə vətəndaşlara zəng edərək pul tələb etdiyi, tələbləri yerinə yetirilmədikdə isə iş yerlərinə silahlı hücumlar təşkil etdiyi iddia olunur.
İstanbula gətirilən Babaniyazovun polis bölməsindəki dindirilməsi zamanı onun 2 hədə-qorxu və 4 silahlı basqın olmaqla, ümumilikdə 6 ayrı cinayət əməlində iştirak etdiyi müəyyən edilib. Şübhəlinin adının Serdar Öktem qətlində də hallandığı iddia edilir.
Polis bölməsindəki prosedurları başa çatan Babaniyazov prokurorluq tərəfindən dindirildikdən sonra hakim qarşısına çıxarılıb. Şübhəli barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib və o, həbsxanaya göndərilib.скачать dle 11.3

Разыскиваемый туркменский боец MMA задержан в Азербайджане
В рамках операций против преступной группировки, известной как "Далтоны", был задержан еще один участник организации.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на агентство İHA, боец MMA Интизар Бабаниязов, известный под прозвищем "Далтон Интизар", был задержан на территории Азербайджана и впоследствии доставлен в Турцию.
По имеющейся информации, гражданин Туркменистана И.Бабаниязов, используя различные иностранные GSM-номера, звонил гражданам с требованием передачи денежных средств. В случаях отказа, как утверждается, он организовывал вооруженные нападения на их места работы.
В ходе допроса в одном из полицейских отделов Стамбула было установлено, что И.Бабаниязов причастен к шести различным преступлениям, в том числе к двум эпизодам угроз и четырем вооруженным нападениям. Кроме того, его имя упоминается в связи с убийством Сердара Октема.
После завершения процедур в полиции подозреваемый был доставлен в прокуратуру, а затем предстал перед судом. В его отношении избрана мера пресечения в виде ареста, после чего он был направлен в тюрьму.скачать dle 11.3