Təhsil eksperti Kamran Əsədov HƏBS EDİLDİ (Video)
İmtahan nəticələrinə təsir göstərməkdə təqsirləndirilən təhsil eksperi Kamran Əsədov məhkəmə zalında həbs olunub.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Gəncə Şəhər Məhkəməsində qəbul imtahanlarında qanunsuz texniki vasitələrdən istifadə halları ilə bağlı cinayət işi üzrə təqsirləndirilən Kamran Əsədov və Gündüz Abbasovun növbəti məhkəmə prosesi keçirilib.
Prosesdə zərərçəkənlərin ifadələri dinlənilib. Dinlənilən ifadələr əsasında məhkəmənin qərarı ilə K.Əsədov barəsində seçilmiş polis nəzarəti qətimkan tədbiri ləğv edilib və barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. O, məhkəmə zalında həbs edilib.
Qeyd edək ki, K.Əsədov və G.Abbasova Cinayət Məcəlləsinin 302.3-cü (gizli informasiya əldə etmək üçün nəzərdə tutulmuş texniki vasitələrin qanunsuz satılması və ya satış məqsədilə əldə edilməsi) və 308.1-ci (vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə) maddələri ilə ittiham elan olunub.

Арестован эксперт в области образования Кямран Асадов - Видео
Как сообщает Report, в Гянджинском городском суде было рассмотрено уголовное дело по фактам незаконного использования технических средств на вступительных экзаменах. Обвиняемыми являются Кямран Асадов и Гюндюз Аббасов.
На заседании были заслушаны показания потерпевших. По их свидетельствам суд отменил меру пресечения в виде полицейского надзора в отношении К.Асадова и избрал меру в виде заключения под стражу. Арест был произведён прямо в зале суда.
Отметим, что К.Асадов и Г.Аббасов обвиняются по статьям 302.3 (незаконная продажа или приобретение технических средств, предназначенных для получения скрытой информации) и 308.1 (злоупотребление должностными полномочиями) Уголовного кодекса Азербайджана.