Xankəndidə avtoxuliqanlıq edən şəxs həbs olundu - Video
Xankəndidə ictimai asayişi nümayişkaranə şəkildə pozan və bununla da vətəndaşların haqlı narazılığına səbəb olan sürücü polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin regional qrupundan bildirilib.
Verilən məlumata görə, Xankəndi şəhərində fərdi əməklə məşğul olan 40 yaşlı Elnur Süleymanov şəhər ərazisində idarə etdiyi "Chevrolet Camara" avtomobili ilə qarlı hava şəraitində yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozmaqla təhlükəli manevrlər edərək avtoxuliqanlıq edib.
E.Süleymanov barəsində polis əməkdaşları tərəfindən protokol tərtib edilərək, baxılması üçün məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə həmin şəxs sürücülük hüququndan bir il müddətinə məhrum olmaqla, 15 sutka həbs edilib.

В Ханкенди арестован водитель, совершивший автохулиганство - Видео
В Ханкенди сотрудники полиции задержали водителя, который демонстративно нарушал общественный порядок, чем вызвал обоснованное недовольство граждан.
Об этом сообщили в региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана.
Согласно предоставленной информации, 40-летний Эльнур Сулейманов, занимающийся индивидуальной трудовой деятельностью, управляя автомобилем Chevrolet Camaro, в условиях снежной погоды грубо нарушал правила дорожного движения и совершал опасные манёвры.
В отношении его сотрудники полиции составили протокол, который был направлен в суд для рассмотрения. Решением суда водитель был лишён права управления транспортным средством сроком на один год и арестован на 15 суток.скачать dle 11.3