Meyiti həyətində tapılan şəxsi öldürməkdə təqsirləndirilənin cinayət işi məhkəməyə göndərildi
Xəbər verildiyi kimi ötən il martın 20-də itkin düşmüş Qazax rayonunun Aşağı Salahlı kənd sakini, 1994-cü il təvəllüdlü Tamerlan Sadıqovun qəsdən öldürülməsi müəyyən edilib.
Bildirilib ki, ibtidai istintaq zamanı Tamerlan Sadıqovun həmkəndlisi, 1988-ci il təvəllüdlü Xaliq Məmmədrzayev tərəfindən qəsdən öldürülməsinə əsaslı şübhələr müəyyən olunub.
Toplanmış sübutlar əsasında Xaliq Məmmədrzayevə Cinayət Məcəlləsinin 120.2.9-cu (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə köməksiz vəziyyətdə olan adamı öldürmə, habelə adam oğurluğu və ya girov götürülməsi ilə bağlı adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham elan edilərək barəsində müstəntiqin vəsatəti və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyata keçirən prokurorun təqdimatı əsasında məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Cinayət işi aidiyyəti üzrə baxılması üçün Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.скачать dle 11.3

Уголовное дело против подозреваемого в убийстве мужчины передано в суд
20 марта 2025 года пропал житель села Ашагы Салахлы Газахского района Тамерлан Садыгов (1994 г.р.). В ходе расследования было установлено, что он был умышленно убит.
Как передает Median.Az, об этом сообщили в Генеральной прокуратуре Азербайджана.
По результатам первоначального следствия выяснилось, что убийство совершил его односельчанин Халиг Мамедрзаев (1988 г.р.).
На основании собранных доказательств Х.Мамедрзаеву предъявлено обвинение по статье 120.2.9 (умышленное убийство лица, находящегося в явно беспомощном состоянии, а также убийство, совершённое в связи с похищением человека или взятием его в заложники) Уголовного кодекса Азербайджана. По ходатайству следователя и по представлению прокурора, осуществляющего процессуальное руководство следствием, суд избрал в отношении подозреваемого меру пресечения в виде ареста.
Уголовное дело направлено для рассмотрения по существу в Гянджинский суд по тяжким преступлениям.скачать dle 11.3