Vəfa Şərifovanı təhqir edən qadınla bağlı QƏRAR
Şirvan Apellyasiya Məhkəməsində sosial şəbəkədə müğənni Vəfa Şərifovanı təhqir etdiyinə görə barəsində xüsusi ittiham qaydasında qərar çıxarılımış Arzu Məmmədovanın apellyasiya şikayətinə baxılıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Cavid Sultanovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan edilib.
İttihama görə, Arzu Məmmədova 2024-cü ilin noyabr ayında "TikTok" platformasında "zuzu_muzisiyev" adlı hesabla Vəfa Şərifovanı təhqir edib.
Xocavənd Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Arzu Məmmədova Cinayət Məcəlləsinin 148-ci (təhqir) maddəsi ilə təqsirli bilinərək 480 saat ictimai işlərə cəlb olunub.скачать dle 11.3

Вынесено решение по делу о женщине, оскорбившей Вaфу Шарифову
В Ширванском апелляционном суде рассмотрена апелляционная жалоба Арзу Мамедовой, в отношении которой ранее было вынесено решение в порядке частного обвинения за оскорбление певицы Вафы Шарифовой в социальной сети.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на рravda.az, на процессе под председательством судьи Джавида Султанова был оглашен приговор.
Согласно решению суда, апелляционная жалоба оставлена без удовлетворения.
По материалам обвинения, в ноябре 2024 года А.Мамедова оскорбила В.Шарифову на платформе TikTok, используя аккаунт zuzu_muzisiyev.
Решением Ходжавендского районного суда А.Мамедова была признана виновной по статье 148 (оскорбление) Уголовного кодекса и приговорена к 480 часам общественных работ.скачать dle 11.3