Çay hazırlamaq üstündə dava: Qubada gəlin qayınanasının başını divara çırpdı
Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Quba rayonunun Gədikqışlaq kəndi ərazisində qeydə alınıb.
Məlumata görə, 26 yaşlı Mahizər Sultanova (ad və soyad şərtidir) yaşadıqları evdə aralarında yaranan mübahisə zamanı qayınanasının saçından tutaraq əvvəlcə onun üzünə şillə vurub, daha sonra isə başını divara çırpıb.
Hadisədən sonra Mahizər Sultanova saxlanılıb və barəsində cinayət işi başlanılıb.
Təqsirləndirilən şəxsin ifadəsinə görə, o, 2015-ci ildə 16 yaşında ailə qurub və hazırda beş övladı var. Onun sözlərinə əsasən, hadisə gecə saat 00 radələrində işdən qayıdan ərinə çay hazırlamaması səbəbindən baş verib. Qayınanası bu məsələnin səbəbini soruşduqdan sonra tərəflər arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı gəlin qayınanasının üzünə şillə vurub, daha sonra saçından tutaraq başını divara çırpıb.
Nəticədə zərərçəkən qadın müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıb. Hadisənin şahidi olan Mahizərin əri müdaxilə edərək onu başqa otağa aparıb və tərəfləri ayırıb.
Zərərçəkən qadın məhkəmədə gəlinini bağışlamadığını və ona cəza verilməsini istədiyini bildirib.
Quba Rayon Məhkəməsinin qərarına əsasən, Mahizər Sultanova aylıq qazancının 10 faizi dövlət nəfinə tutulmaqla, 6 ay müddətinə islah işləri cəzasına məhkum edilib.скачать dle 11.3

25.12.2025 11:32 228
Согласно информации, между 26-летней Махизар Султановой (имя и фамилия условные - ред.) и ее свекровью в доме, где они проживали, возник спор. В ходе конфликта невестка схватила женщину за волосы, нанесла ей удар в лицо, а затем несколько раз ударила головой о стену. После произошедшего М.Султанову задержали, а по факту избиения возбудили уголовное дело.
В своих показаниях обвиняемая заявила, что вышла замуж в 2015 году в возрасте 16 лет и в настоящее время воспитывает пятерых детей. По ее словам, конфликт произошел около полуночи, после возвращения мужа с работы. Ссора возникла из-за того, что она не приготовила для супруга чай: свекровь поинтересовалась причиной, что и привело к словесной перепалке, переросшей в драку.
В результате инцидента пострадавшая получила различные телесные повреждения. Муж М.Султановой, ставший свидетелем произошедшего, вмешался, разнял стороны и увел ее в другую комнату.
В суде потерпевшая заявила, что не прощает невестку и настаивает на ее наказании. Решением Губинского районного суда М.Султанова была приговорена к шести месяцам исправительных работ с удержанием 10% ежемесячного заработка в доход государства.скачать dle 11.3