Xırdalanda güclü yanğın: İki nəfər xəsarət alıb, 20 sakin təxliyə edilib (Video)
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) Xırdalan şəhərində yaşayış binasında baş verən yanğınla bağlı məlumat yayıb.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, qurumun "112" qaynar telefon xəttinə Abşeron rayonu, Xırdalan şəhərində çoxmərtəbəli yaşayış binasında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə və Xüsusi Riskli Xilasetmə xidmətlərinin qüvvələri cəlb olunub.
Yanğınsöndürənlərin çevik müdaxiləsi sayəsində ondördmərtəbəli yaşayış binasının onuncu mərtəbəsində yerləşən mənzildə baş vermiş yanğın genişlənməsinə, o cümlədən digər mənzillərə yayılmasına imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində ümumi sahəsi 40 kvadratmetr olan birotaqlı mənzilin mətbəxində paltaryuyan, qaz sobası və 3 perimetr mətbəx mebeli yanıb. İki nəfər xəsarət alıb.

Сильный пожар в Хырдалане: два человека пострадали, эвакуированы 20 жителей (Видео)
На горячую линию 112 Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) поступила информация о пожаре в многоэтажном жилом доме в городе Хырдалан Абшеронского района.
В связи с информацией на место происшествия были немедленно направлены силы Государственной службы пожарной охраны и Службы спасения особого риска ведомства.
Благодаря оперативному вмешательству сотрудников МЧС, пожар, возникший в квартире, расположенной на десятом этаже четырнадцатиэтажного жилого дома, был потушен в короткие сроки.
В результате пожара в кухне однокомнатной квартиры общей площадью 40 кв.м сгорели стиральная машина, газовая плита и кухонная мебель. Два человека получили травмы.