Bakıda "Təkər aləmi" kimi tanınan bazar SÖKÜLÜR (Video)
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, uzun illərdir burada çalışan sahibkarlar artıq ərazini tərk etmələri barədə məlumatlandırılıblar.
Sahibkarların sözlərinə görə, ərazini boşaltmaları üçün onlara aprelin 30-na qədər vaxt verilib. Kompensasiya məsələsinə gəlincə isə qeyd olunub ki, obyektlərin müvəqqəti əraziyə köçürülməsi həyata keçirildiyi üçün onlar arasında hələ ki narazılıq yoxdur. Sahibkarların məlumatına görə, söküntüdən sonra bazarın yerində ehtiyat hissələri üzrə yeni obyektlər inşa ediləcək. Onlara istədikləri təqdirdə tikinti başa çatdıqdan sonra həmin obyektdə fəaliyyət göstərə biləcəkləri deyilib.
O da bildirildi ki, ərazi özəl mülkiyyətdədir. Bazarın rəhbərliyindən isə kamera qarşısında danışmaq istəyən olmadı.
Sahibkarlar isə ümid edirlər ki, onlara deyilənlər vəd olaraq qalmayacaq, yəni bazarın yerində tikiləcək yeni obyektlərdə fəaliyyət göstərmələri üçün şərait yaradılacaq.

В Баку сносится известный рынок Təkər aləmi (Видео)
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, долгие годы работавшие здесь предприниматели уже уведомлены о необходимости освободить занимаемые места.
Владельцы заявили, что им дали время до 30 апреля следующего года для полного освобождения территории. Что касается вопроса компенсации, отмечается, что недовольства пока нет, поскольку объекты временно перемещают на другую площадку. По их словам, на месте рынка планируется строительство новых объектов для торговли запчастями. Им также сообщили, что после завершения строительства они смогут продолжить свою деятельность уже в новых помещениях, если пожелают.
Отмечается, что территория рынка находится в частной собственности. Руководство рынка отказалось давать комментарии журналистам.
Предприниматели надеются, что данные им обещания будут выполнены и им действительно создадут условия для работы в новых объектах, которые появятся на месте рынка.