Metroda qadına qarşı əxlaqsız hərəkətlər edən kişi həbs olundu
"Teleqraf"a istinadla xəbər verir ki, 1979-cu il təvəllüdlü Neftçala rayon sakini Amil Babayev stansiya ərazisində qatarın içərisində Gürcüstan Respublikasının vətəndaşı Elmiraya (ad-soyadlar şərti verilib - red.) qarşı qeyri-əxlaqi hərəkətlər edib, onu narahat edib və ictimai qaydanı pozub.
Hadisəni törədən A.Babayev İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510-cu (xırda xuliqanlıq) maddəsi ilə təqsirli bilinib.
İş üzrə ifadə verən Babayev ona elan olunmuş ittiham üzrə özünü təqsirli bilib.
Zərərçəkmiş isə ifadəsində təqsirləndirilənin metroda ona qarşı əxlaqsız hərəkətlər etdiyini bildirib:
"Əli ilə bədənimə toxundu. Birinci dəfə bunun təsadüfən olduğunu düşündüm, amma sonra bu hərəkətlərini təkrarladığını hiss elədim. Qışqıraraq niyə belə etdiyini soruşdum. O, stansiyada qatardan düşərək uzaqlaşmağa çalışdı. Mən də polis əməkdaşına şikayət elədim".
Nərimanov Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Babayev 15 gün müddətinə inzibati qaydada həbs edilib.скачать dle 11.3

В Баку арестован мужчина за непристойные действия в отношении пассажирки метро
В Баку задержан мужчина, совершивший непристойные действия в отношении женщины на станции метро "Нариман Нариманов".
Как сообщает Teleqraf, житель Нефтчалинского района Амиль Бабаев (1979 г.р., здесь и далее имена и фамилии условные - ред.) в вагоне поезда совершил аморальные действия в отношении гражданки Республики Грузия Эльмиры, беспокоил ее и нарушал общественный порядок.
Совершивший инцидент Бабаев был признан виновным по статье 510 (мелкое хулиганство) Кодекса Азербайджана об административных проступках.
Амиль Бабаев признал себя виновным по предъявленному обвинению.
Потерпевшая заявила, что обвиняемый совершал непристойные действия в ее отношении в метро.
"Он коснулся моего тела рукой. В первый раз я подумала, что это случайно, но потом почувствовала, что он повторил свои действия. Я крикнула и спросила, почему он так делает. Он попытался сбежать, выйдя из поезда на станции. Я пожаловалась сотруднику полиции", - заявила женщина.
Решением Наримановского районного суда Амиль Бабаев подвергнут административному аресту сроком на 15 дней.скачать dle 11.3