Dövlətə xəyanətdə təqsirləndirilən şəxsə ağır cəza verildi
Xarici xüsusi xidmət orqanlarının tapşırıqlarının icrasını həyata keçirməklə dövlətə xəyanət etməkdə təqsirləndirilən Şöhrət Məmmədovun barəsində Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) başlanılmış cinayət işi üzrə məhkəmənin yekun iclası keçirilib.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Hərbi Məhkəməsində hakim Zaur Hacıyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasən, Şöhrət Məmmədov 16 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, təqsirləndirilən Şöhrət Məmmədov DTX-nin bu ilin mart ayında keçirdiyi əməliyyat nəticəsində saxlanılıb. Ona AR Cinayət Məcəlləsinin 274-cü (dövlətə xəyanət) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
O, Azərbaycan Respublikasının suverenliyi, ərazi toxunulmazlığı, dövlət təhlükəsizliyi və müdafiə qabiliyyəti zərərinə olaraq qəsdən casusluq formasında dövlətə xəyanət etməkdə təqsirləndirilir.скачать dle 11.3

Зачитан приговор обвиняемому в госизмене
Состоялось итоговое судебное заседание по делу в отношении Шохрата Мамедова, обвиняемого в государственной измене путём выполнения поручений иностранных спецслужб.
Как передаёт AПA, сегодня в Бакинском военном суде под председательством судьи Заура Гаджиева был зачитан приговор, согласно которому подсудимый приговорён к 16 годам лишения свободы.
Ш.Мамедов был задержан в ходе операции Службы государственной безопасности. Ему предъявлено обвинение по статье 274 Уголовного кодекса (государственная измена) Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3