Aldadıb 200 manat borc aldı - Həbs olundu
Bakıda 200 manat borc alan şəxs həbs edilib.
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, 1993-cü il təvəllüdlü T.Y. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 227-ci maddəsi ilə protokol tərtib edilib və iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmədə məlum olub ki, təqsirləndirilən şəxs zərərçəkmiş R.T.-nın yaxın dostu Namiqin adından pul alıb. Belə ki, T.Y. zərərçəkmişin nömrəsinə mesaj yazaraq ona dostu Namiq olduğunu bildirib və 200 manat pul istəyib. R.T. onun göndərdiyi bank kartına 200 manat köçürüb. Sonradan zərərçəkmiş dostu ilə əlaqə saxlayan zaman 200 manatı istəməsini səbəbini soruşub. Namiq isə pul istəmədiyini bildirib. Bundan sonra zərərçəkmiş polisə şikayət edib.
Məhkəmədə təqsirləndirilən şəxs maddi imkanı pis olduğu üçün T.Y.-nı dostunun adından aldadaraq pul aldığını etiraf edib. Himayəsində 2 azyaşlı uşağı olduğunu deyən təqsirləndirilən şəxs əməlindən peşman olduğunu bildirb.
Məhkəmənin hökmü ilə T.Y. İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 227-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş inzibati xətanı törətməkdə təqsirli bilinib və bir ay müddətinə inzibati həbs edilib.скачать dle 11.3