İstanbulda turistlərin zəhərlənməsi ilə bağlı istintaq davam edir: Saxlanılanların sayı artdı
Türkiyənin İstanbul şəhərində qida zəhərlənməsi şübhəsi ilə xəstəxanada həyatını itirən ana və iki uşağının ölümü ilə bağlı saxlanılanların sayı artıb.
Bu barədə Median.Az "TRT News"a istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, istintaq çərçivəsində saxlanılanların sayı 11-ə çatıb.
Xatırladaq ki, Beşiktaşdakı bir restoranda yemək yedikdən sonra qida zəhərlənməsi şübhəsi ilə Fatih rayonunda qaldıqları hoteldən xəstəxanaya aparılan Kadir Muhammet və Masal Böcek, eləcə də onların anaları Çiğdem Böcek həyatlarını itiriblər. Ata Servet Böceyin xəstəxanada müalicəsi davam edir.
Polis Almaniyadan gələn ailənin qaldığı hoteldəki araşdırmaları başa çatdırıb, müştərilər təxliyə edilib və hotel bağlanıb, qapısı möhürlənib.

Растет число задержанных по делу о гибели семьи туристов в Стамбуле
Как сообщает Median.Az со ссылкой на TRT News, в рамках расследования трагического инцидента число подозреваемых, находящихся под стражей, достигло 11 человек.
Напомним, Кадир Мухаммет, Масал Бёджек и их мать Чигдем Бёджек скончались после того, как их доставили в больницу из отеля в районе Фатих с симптомами пищевого отравления. По предварительной версии, семья отравилась в одном из ресторанов в Бешикташе. Отец семейства, Сервет Бёджек, по-прежнему находится в больнице, где проходит интенсивное лечение.
Турецкая полиция завершила первичное расследование в отеле, где останавливалась семья, приехавшая из Германии. Всех постояльцев эвакуировали, здание закрыто и опечатано до окончания следственных действий.
Образцы пищи, которую употребляла семья, были изъяты и в настоящее время проходят тщательную лабораторную проверку.