Gədəbəydə dağlıq ərazidə YANĞIN BAŞLAYIB: Ordumuzun hərbi qulluqçuları da köməyə gəldilər - Video
"Gədəbəy rayonunun Dördlər və Mormor kəndləri istiqamətində dağlıq ərazidə yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub".
Bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Gədəbəy rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin qüvvələri cəlb olunub.
Relyefin mürəkkəbliyi və mütəmadi olaraq güclənən külək yanğınsöndürmə işlərini çətinləşdirsə də yanğınla mübarizə tədbirləri əl üsulu ilə fasiləsiz olaraq davam etdirilir.
Hazırda yanğının söndürülməsi əməliyyatları FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin qüvvələri və Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçuları ilə birgə həyata keçirilir.скачать dle 11.3

В Гедабейском районе пожар в горной местности: на помощь пришли военнослужащие - Видео
Поступила информация о возникновении пожара в горной местности в направлении сел Дордляр и Мормор Гедабейского района.
В связи с информацией на место происшествия были немедленно направлены силы Государственной службы пожарной охраны МЧС.
Несмотря на сложный рельеф местности и постоянно усиливающийся ветер, мероприятия по борьбе с огнем продолжаются непрерывно вручную.
В настоящее время операции по тушению пожара осуществляются совместно силами Государственной службы пожарной охраны МЧС и военнослужащими азербайджанской армии.скачать dle 11.3