07.11.2025 14:56 879
Bakıda 3 nəfərin külli miqdarda vəsaitini dələduzluq yolu ilə mənimsəməkdə təqsirləndirilən Ramin Quliyevin məhkəmə araşdırması başlayıb.
Oxu.Az-ın məlumatına görə Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Elnur Nuriyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə prokuror Tural Yaqubov təqsirləndirilən şəxsə ittiham aktını elan edib.
Təqsirləndirilən Ramin Quliyev ona qarşı irəli sürülən ittihamla özünü təqsirli bilməyib.
İttihamla bəlli olub ki, Ramin Quliyev Qarabağ ərazisində tikinti materialları satmaq adı ilə paytaxt sakini və yaxın münasibətdə olduğu Aynurə Vəliyevadan ayrı-ayrı vaxtlarda müxtəlif məbləğlərdə ümumilikdə 110 min manat alaraq mənimsəyib.
Ramin Quliyev tərəfdən zərər görən digər zərərçəkən isə paytaxt sakini Vüqar Qasımov olub. R.Quliyev əmlak məsələləri ilə bağlı zərərçəkənin 15 min manatını ələ keçirərək verdiyi vədə əməl etməyib.
Təqsirləndirilənin etibarından sui-istifadə etdiyi digər zərərçəkən isə Aybəniz Adullayevadır. İttihamda bildirilir ki, Ramin Quliyev Aybəniz Abdullayevanı da eyni üsulla, yəni tikinti materialları alaraq Qarabağda satıb qazanc əldə etmək adı ilə 76 min manatını mənimsəyərək verdiyi vədə əməl etməyib.
Növbəti proses dekabrın 12-nə təyin edilib.
Onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci (dələduzluq - külli miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə cinayət işi açılaraq ittiham irəli sürülüb, barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onu da qeyd edək ki, Ramin Quliyev ifadəsi zamanı əvvəllər Milli Televiziya və Radio Şurasında müşavir vəzifəsində çalışdığını deyib.скачать dle 11.3

Бывший советник Национального совета по телевидению и радио предстал перед судом
В Баку начался судебный процесс по делу Рамина Гулиева, обвиняемого в мошенническом присвоении крупной суммы денег у трех человек.
Как сообщает Oxu.Az, на заседании в Бакинском суде по тяжким преступлениям под председательством судьи Эльнура Нуриева прокурор Турал Ягубов зачитал обвинительный акт подсудимому.
Р.Гулиев не признал себя виновным в предъявленных ему обвинениях.
Согласно обвинению, Р.Гулиев под предлогом продажи строительных материалов на территории Карабаха в разное время получил от жительницы столицы Айнуры Велиевой, с которой находился в близких отношениях, в общей сложности 110 000 манатов.
Другим потерпевшим от действий Р.Гулиева стал житель Баку Вугар Гасымов. Обвиняемый присвоил 15 000 манатов В.Гасымова в связи с имущественными вопросами и не выполнил данного обещания.
Ещё одной потерпевшей, доверием которой злоупотребил обвиняемый, является Айбениз Адуллаева. В обвинении указывается, что Рамин Гулиев таким же способом присвоил 76 000 манатов А.Абдуллаевой, пообещав купить строительные материалы и продать их в Карабахе с прибылью, но не выполнил своего обещания.
Следующее заседание назначено на 12 декабря.
Напомним, в отношении Р.Гулиева возбуждено уголовное дело по статье 178.3.2 (мошенничество, совершенное в крупном размере) Уголовного кодекса.
В своих показаниях он заявил, что ранее работал на должности советника в Национальном совете по телевидению и радио.скачать dle 11.3