Beyləqanda 15 yaşlı qız uşaq dünyaya gətirdi: 31 yaşlı kişi HƏBS EDİLDİ
Oxu.az-ın məlumatına görə, hadisə rayonun kəndlərindən birində baş verib. Rayon sakini, 2009-cu il təvəllüdlü Nahidənin dörd yaşı olanda atası ilə anası boşanıb və o, atasının himayəsində böyüyüb.
Nahidə 2023-cü ildə kənd sakini, 1994-cü il təvəllüdlü Mahir İsmayılovla (ad və soyad şərtidir) tanış olub. Mahir onunla bir müddət münasibət qurandan sonra Nahidə ilə ailə qurmaq qərarına gəlib və bu məqsədlə, o, Nahidənin atası ilə danışıb. 14 yaşlı qıza nişan mərasimi keçirilib və ailələr arasında qərara gəlinib ki, qızın 18 yaşı olandan sonra ailə qursunlar.
Amma 2024-cü ildə Nahidə evdə qardaşı ilə dalaşaraq Mahirin qardaşıgilə gəlib. O, Mahirə bildirib ki, evə qayıtmaq istəmir və onların birgə yaşamasına razıdır. Mahir də onunla razılaşıb və həmin vaxtdan etibarən ər-arvad kimi yaşamağa başlayıblar.
Cütlüyün Sevgi adlı qızları da dünyaya gələndən sonra faktla bağlı polisə məlumat daxil olub və cinayət işi başlanılıb.
Beyləqan Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə Mahir İsmayılov altı ay azadlıqdan məhrum edilib və o, məhkəmə zalında həbs edilib.скачать dle 11.3

В Бейлаганском районе 15-летняя девочка родила ребенка: арестован 31-летний мужчина
Как передает Oxu.Az, родители жительницы района Нахиды (2009 г.р.) развелись, когда ей было четыре года, и она воспитывалась под опекой отца.
В 2023 году Нахида познакомилась с жителем села Махиром Исмайыловым (1994 г.р., имя и фамилия условные). После некоторого периода общения Махир решил создать семью с Нахидой и с этой целью поговорил с ее отцом. Для 14-летней девочки была проведена церемония помолвки, а между семьями была достигнута договоренность о том, что брак будет заключен после достижения девушкой 18 лет.
Однако в 2024 году Нахида после ссоры с братом пришла к брату Махира. Она сообщила Махиру, что не хочет возвращаться домой и согласна на совместную жизнь. Махир согласился, и с того времени они начали жить в качестве супругов.
После рождения у пары дочери по имени Севги информация о случившемся поступила в полицию, и было возбуждено уголовное дело.
Решением Бейлаганского районного суда М.Исмайылов был приговорен к шести месяцам лишения свободы и арестован прямо в зале суда.