İlham Əliyev əlcəzairli həmkarını təbrik etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasının Prezidenti Abdelmacid Tebbuna təbrik məktubu göndərib.
"Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasının milli bayramı - İnqilab Günü münasibətilə Sizə və Sizin simanızda qardaş xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi və xoş arzularımı çatdırıram.
Ölkənizin qəhrəmanlıq salnaməsinə qızıl hərflərlə həkk olunmuş bu tarixi gün Əlcəzair xalqının müstəqillik və azadlıq əzminin, sarsılmaz iradəsinin, milli birlik və həmrəyliyinin təcəssümüdür.
Azərbaycan ilə Əlcəzairi ənənəvi dostluq və qardaşlıq münasibətləri birləşdirir. Biz bu münasibətlərin inkişafına, əməkdaşlığımızın genişlənməsinə böyük əhəmiyyət veririk.
İnanıram ki, xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq ölkələrimiz arasında istər ikitərəfli qaydada, istərsə də çoxtərəfli müstəvidə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq bundan sonra da birgə səylərimizlə müvəffəqiyyətlə davam edəcəkdir.
Bu bayram günündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, qardaş Əlcəzair xalqına daim əmin-amanlıq və rifah diləyirəm".

Президент Ильхам Алиев поздравил алжирского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Народной Демократической Республики Алжир Абдельмаджиду Теббуну.
От своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю Вам и в Вашем лице Вашему братскому народу самые теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника Алжирской Народной Демократической Республики - Дня революции.
Этот исторический день, золотыми буквами вписанный в героическую летопись Вашей страны, является воплощением стремления народа Алжира к независимости и свободе, его несгибаемой воли, национального единства и солидарности.
Азербайджан и Алжир связывают традиционные узы дружбы и братства. Мы придаем большое значение развитию этих отношений и расширению нашего сотрудничества.
Убежден, что в интересах наших народов взаимовыгодное сотрудничество между нашими странами, как в двустороннем, так и в многостороннем форматах, и впредь будет успешно продолжаться благодаря нашим совместным усилиям.
В этот праздничный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья и успехов в деятельности, а братскому народу Алжира - мира и благополучия".скачать dle 11.3