Qazaxıstanda baş verən qəzada 12 nəfər ölüb
Aktyübinsk vilayətində (Qazaxıstanın qərbində) Samara-Şımkent yolunda baş verən yol qəzası nəticəsində 12 nəfər həlak olub.
Qazaxıstan KİV-lərinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə vilayət polis departamentinin mətbuat xidməti məlumat verib.
Bildirilib ki, beş nəfər xəsarət alıb.
İlkin məlumatlara görə, qəza yük maşınının qarşı hərəkət zolağına çıxması nəticəsində baş verib.
"Oktyabrın 23-də Belkopa qəsəbəsi yaxınlığında Samara-Şımkent avtomobil yolunda yük maşını ilə "Qazel" sərnişin daşıyan avtomobil toqquşub. Qəza nəticəsində hadisə yerində hər iki sürücü və "Qazel"də olan 10 nəfər həlak olub, beş nəfər tibb müəssisəsinə çatdırılıb", - məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

В Казахстане в результате ДТП погибли 12 человек
На трассе Самара-Шымкент в Актюбинской области (на западе Казахстана) в результате ДТП погибли 12 человек и пятеро пострадали. По предварительным данным, грузовик выехал на полосу встречного движения.
Как передает Median.Az со ссылкой на казахстанские СМИ, об этом сообщила пресс-служба областного департамента полиции.
"23 октября на автодороге Самара-Шымкент вблизи поселка Белкопа произошло столкновение грузового автомобиля DAF и пассажирской автомашины "Газель". В результате ДТП на месте происшествия погибли оба водителя и 10 пассажиров "Газели", пять человек доставлены в медицинское учреждение", - отмечено в сообщении.скачать dle 11.3