Paşinyan: "Vaşinqtonda əldə edilmiş razılaşmalar konkret nəticələr verən bəyannamələrdir"
"Azərbaycanın öz ərazisindən Ermənistana malların tranzitinə qoyulan bütün məhdudiyyətləri aradan qaldırmaq qərarı Ermənistanın tədricən blokadadan çıxması deməkdir".
-ın Ermənistan KİV-ə istinadən xəbərinə görə, bu barədə Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan hökumətin iclasında çıxışı zamanı bildirib.
"Tezliklə iqtisadiyyatımızın strukturunda köklü dəyişikliklər baş verəcək. Artıq iki gündür ki, Azərbaycanın Ermənistana malların tranzitinə qoyulan məhdudiyyətləri aradan qaldırdığına dair bəyanatı ətrafında müzakirələr gedir. Bu, çox mühüm qərardır və göstərir ki, Vaşinqton bəyannaməsi və əldə edilmiş razılaşmalar sadəcə bəyannamə deyil, bunlar konkret nəticələr verən bəyannamələrdir", - deyə Paşinyan qeyd edib.скачать dle 11.3

Пашинян: Вашингтонская декларация приносит конкретные результаты
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявил премьер Армении Никол Пашинян в ходе заседания правительства Армении.
По его словам, решение Азербайджана снять все ограничения на транзит товаров через свою территорию в Армению означает, что Армения постепенно преодолевает блокаду.
"В структуре нашей экономики вскоре произойдут кардинальные изменения. Уже два дня обсуждается заявление Азербайджана о снятии ограничений на транзит товаров в Армению. Это очень важное решение, которое показывает, что Вашингтонская декларация и достигнутые договоренности - это не просто декларации. Это декларации, которые приносят конкретные результаты", - отметил он.