Erməni vitse-spiker: "Azərbaycanın qərarı nəqliyyat marşrutlarının şaxələndirildiyinə dəlalət edir"
"Azərbaycanın Ermənistana yük tranzitinə məhdudiyyətləri aradan qaldırmaq haqqında qərarı nəqliyyat marşrutlarının şaxələndirildiyinə dəlalət edir".
Ermənistan KİV-lərinə istinadla xəbər verir ki, bunu oktyabrın 22-də Ermənistan parlamenti sədrinin müavini Ruben Rubinyan parlament kürsüsündən bəyan edib.
O bildirib ki, müxalifətə görə, avqustun 8-də Vaşinqtonda imzalanmış sənəd İrəvan tərəfindən birtərəfli güzəştdir. Bu kontekstdə o, Ermənistanın ikinci prezidenti olmuş Robert Koçaryanın son çıxışına toxunub: "Koçaryan bildirib ki, ABŞ-da əldə olunan razılaşmadan Ermənistandan başqa bütün dövlətlər faydalanacaqlar. Halbuki Azərbaycanın Ermənistana yük tranzitinə məhdudiyyətləri aradan qaldırmaq haqqında qərarı bunun əksini göstərir".скачать dle 11.3

Рубинян: Решение Азербайджана о снятии ограничений на транзит грузов в Армению свидетельствует о диверсификации транспортных маршрутов
22.10.2025 13:05 855
Решение Азербайджана о снятии ограничений на транзит грузов в Армению свидетельствует о постепенной диверсификации транспортных маршрутов.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом с трибуны национального собрания РА заявил вице-спикер армянского парламента Рубен Рубинян.
По его словам, ранее оппозиция высказала мнение о том, что подписанный 8 августа в Вашингтоне является односторонней уступкой со стороны Еревана. В качестве примера вице-спикер привел недавнее выступление второго президента РА Роберта Кочаряна о том, что в результате задействования достигнутой в США договоренности все государства получат выгоды, кроме самой Армении.скачать dle 11.3