Sumqayıtda təcili yardım həkimlərinin iynə vurduğu kişi ÖLDÜ (Yenilənib)
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) Sumqayıtda 43 yaşlı kişinin ölməsi ilə bağlı məlumat yayıb.
Qurumdan verilən məlumatda bildirilir ki, oktyabrın 21-də saat 00:00-da Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Sumqayıt şəhəri ərazisindən təcili çağırış daxil olub.
Dərhal təcili tibbi yardım briqadası çağırış ünvanına cəlb olunub.
Təcili tibbi yardım briqadası tərəfindən 1983-cü il təvəllüdlü (kişi cinsli) şəxsə kəskin koronar sindrom, kardiogen şok diaqnozu qoyulub və ilkin tibbi yardımın həyata keçirilməsinə baxmayaraq, həkim yanında ölüm qeydə alınıb.
Sumqayıt şəhərində 43 yaşlı kişi qəfil dünyasını dəyişib.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, hadisə şəhərin 41-ci məhəlləsində baş verib.
Şəhər sakini, 1982-ci il təvəllüdlü Akif Abgül oğlu Baxşıyev dünən axşam saatlarında səhhətində problem olduğundan qəfil halı pisləşib. A.Baxşıyevə yardım etmək üçün ünvana təcili tibbi yardım briqadası çağırılıb.
Ünvana gələn təcili tibbi yardım həkimləri ona ağrıkəsici iynə vurub. İynədən bir neçə dəqiqə sonra A.Baxşıyev dünyasını dəyişib.

В Сумгайыте мужчина умер после инъекции врачей скорой помощи (Обновлено)
В ответ на запрос в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) сообщили, что 21 октября около 00:00 в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил экстренный вызов.
На адрес вызова немедленно была направлена бригада скорой медпомощи, которая диагностировала у мужчины 1983 года рождения острый коронарный синдром и кардиогенный шок. Несмотря на оказанную первичную медпомощь, была зафиксирована смерть в присутствии врача.
В 41-м квартале города Сумгайыт скоропостижно скончался 43-летний мужчина.
Как сообщает Oxu.Az, местному жителю Акифу Бахшиеву (1982 г.р.) вчера вечером внезапно стало плохо из-за проблем со здоровьем. Для оказания помощи А.Бахшиеву была вызвана бригада скорой медицинской помощи.
Прибывшие по адресу врачи сделали ему обезболивающий укол. Через несколько минут после инъекции А.Бахшиев скончался.