İlham Əliyev: "Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında investisiya əməkdaşlığı möhkəmlənir"
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Qazaxıstanın "Kazinform" agentliyinə müsahibəsində bildirib.
"Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında investisiya əməkdaşlığı möhkəmlənir: Azərbaycanın Qazaxıstan iqtisadiyyatına investisiyası 225 milyon dollara, Qazaxıstanın isə Azərbaycana sərmayəsi 136 milyon dollara çatıb. Bu göstəricilər tərəflərin uzunmüddətli tərəfdaşlığa və davamlı inkişafa qarşılıqlı marağını nümayiş etdirir", - deyə dövlətimizin başçısı əlavə edib.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Укрепляется инвестиционное сотрудничество между Азербайджаном и Казахстаном
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в интервью казахстанскому агентству "Казинформ".
"Укрепляется инвестиционное сотрудничество между Азербайджаном и Казахстаном: объем азербайджанских вложений в экономику Казахстана достиг 225 млн долларов, тогда как казахстанские инвестиции в Азербайджан составили 136 млн долларов. Эти показатели свидетельствуют о взаимной заинтересованности сторон в долгосрочном партнерстве и устойчивом развитии", - добавил глава государства.скачать dle 11.3