Lənkəranda avtomobildən külli miqdarda narkotik aşkarlanıb
Lənkəran rayonunda qaydanı pozan sürücünün avtomobildən külli miqdarda narkotik tərkibli həb aşkar olunub.
Yol hərəkəti qaydasını pozduğu üçün polis əməkdaşları tərəfindən "Mercedes" markalı avtomobilin sürücüsü saxlanılıb.
Sürücü, əvvəllər məhkum olunmuş 48 yaşlı Ceyhun Ağayevin narkotik vasitənin təsiri altında olduğu müəyyən edilib.
Nəqliyyat vasitəsinə baxış zamanı isə avtomobildən əlavə olaraq 1000 ədəd psixotrop tərkibli metadon həbi, narkotik vasitə tiryək və marixuana aşkarlanıb. Araşdırma zamanı C.Ağayevin əldə etdiyi narkotiklərin satışını təşkil etmək üçün Lənkəran şəhərinə gətirdiyi müəyyən olunub.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, C.Ağayev barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

В Лянкяране в автомобиле нарушителя ПДД нашли наркотики
В Лянкяранском районе в автомобиле водителя, нарушившего правила дорожного движения, обнаружено большое количество наркосодержащих таблеток.
Сотрудники полиции остановили автомобиль марки "Mercedes" за нарушение ПДД. В ходе проверки выяснилось, что 48-летний водитель, ранее судимый Джейхун Агаев, находился под воздействием наркотических веществ.
При осмотре автомобиля полицейские обнаружили 1000 таблеток метадона, а также опиум и марихуану. Следствием установлено, что Агаев привез наркотические средства в Лянкяран с целью их дальнейшей продажи.
По факту возбуждено уголовное дело. По решению суда в отношении Джейхун Агаева избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3