PayPal və Google süni intellekti birgə inkişaf etdirmək barədə razılığa gəliblər
Google və PayPal süni intellekt (AI) ilə təchiz edilmiş ticarət və ödənişləri birgə inkişaf etdirməyi planlaşdırır.
"Report"un məlumatına görə, şirkətlər bu məqsədlə PayPal-ın rəqəmsal ödəniş həllərinin bir sıra Google məhsullarına inteqrasiyasını özündə ehtiva edən çoxillik əməkdaşlığa başlayıblar.
Google-un ana şirkəti Alphabet-in baş direktoru Sundar Piçai bildirib ki, PayPal xidmətləri təkmilləşdirmək və təhlükəsizliyi artırmaq üçün Google-un süni intellektindən istifadə edəcək.
Google da öz növbəsində PayPal-ın ödəniş imkanlarını daha da inteqrasiya edəcək.
PayPal-ın müəssisə ödənişləri bölməsi Google Cloud, Google Ads və Google Play kimi məhsullar vasitəsilə kart ödənişlərini emal edən əsas provayderə çevriləcək.скачать dle 11.3

PayPal и Google договорились о создании альянса в сфере ИИ
Google и PayPal планируют совместно развивать торговлю и платежи на основе искусственного интеллекта (ИИ).
С этой целью компании заключили многолетнее партнерство, которое предусматривает интеграцию цифровых платежных решений PayPal в ряд продуктов Google.
PayPal будет использовать искусственный интеллект Google для улучшения сервисов и повышения безопасности, заявил Сундар Пичаи, генеральный директор Alphabet, материнской компании Google.
Google, в свою очередь, будет глубже интегрировать платежные возможности PayPal. Отдел корпоративных платежей PayPal станет ключевым поставщиком, обрабатывающим карточные платежи через такие продукты, как Google Cloud, Google Ads и Google Play.скачать dle 11.3