Paşinyan: Ermənistanın Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanımaqdan başqa variantı olmayıb
Ermənistan KİV-lərinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Baş naziri Nikol Paşinyan bu gün "Kompleks təhlükəsizlik və dayanıqlılıq 2025" beynəlxalq konfransında bildirib.
"Mən Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü (2022-ci ilin oktyabrında - red.) Ermənistanın ərazi bütövlüyünü tanımaq üçün tanıdım. Başqa yol sadəcə yox idi", - o qeyd edib.
Baş nazirin sözlərinə görə, Ermənistanın təhlükəsizliyinin legitimliyi avqustun 8-i Vaşinqtonda paraflanmış sülh sazişi sayəsində daha da möhkəmlənib.скачать dle 11.3

Пашинян: У Армении не было варианта, кроме признания территориальной целостности Азербайджана
Как сообщает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на международной конференции "Комплексная безопасность и устойчивость 2025".
"Я признал территориальную целостность Азербайджана (в октябре 2022 года - ред.), чтобы признать территориальную целостность Армении. Другого пути просто не было", - отметил он.
По словам премьера, легитимность безопасности Армении еще больше укрепилась благодаря мирному соглашению, парафированному в Вашингтоне 8 августа.скачать dle 11.3