11.09.2025 14:01 1 044
Prezident İlham Əliyev Masallı rayonunun Xıl - Sirəbil - Allahyarlı - Molalan - Çayqıraq avtomobil yolunun əsaslı təmiri ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Səkkiz min nəfər əhalinin yaşadığı 5 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Xıl - Sirəbil - Allahyarlı - Molalan - Çayqıraq avtomobil yolunun əsaslı təmiri məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2025-ci il 10 yanvar tarixli 445 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü"nün 1.19.21-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin ilkin olaraq 1.5 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

На капитальный ремонт автомобильной дороги в Масаллы выделено 1.5 млн манатов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение "О мерах, связанных с капитальным ремонтом автомобильной дороги Хыл - Сирабиль - Аллахъярлы - Молалан - Чайгыраг Масаллинского района".
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в целях капитального ремонта указанной автодороги, соединяющей пять населенных пунктов с населением 8 000 человек, из суммы, указанной в подпункте 1.19.21 "Распределения средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2025 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)", утвержденного распоряжением главы государства №445 от 10 января 2025 года, Государственному агентству автомобильных дорог первоначально выделено 1.5 млн манатов.скачать dle 11.3