Dövlət Xidməti: "Telegram" hücumları ilə bağlı 112 saxta domen və 18 IP ünvanı nəzarətdədir
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin Zərərverici Analizi Laboratoriyası (MRLab) "Telegram" üzərindən həyata keçirilən kiberhücumlarla bağlı hazırda 112 saxta domen və 18 IP ünvanı nəzarətə götürüb.
Bu barədə Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, sözügedən resursların fəaliyyəti araşdırılır və istifadəçilərə təsir dərəcəsi qiymətləndirilir.
Bildirilir ki, mövzu ilə bağlı əlavə məlumatlar mərhələli şəkildə XRİTDX-nin Kompüter İnsidentlərinə Qarşı Mübarizə Mərkəzinin (CERT) rəsmi saytında paylaşılacaq.скачать dle 11.3

MRLab взял под контроль 112 доменов и 18 IP-адресов, использовавшихся для кибератак через Telegram
Госслужба специальной связи и информационной безопасности сообщила об очередном прогрессе в расследовании кибератак через мессенджер Telegram.
Как сообщили в ведомстве, расследование ведет Лаборатория анализа вредоносного программного обеспечения (MRLab) при Госслужбе.
MRLab уже взял под контроль 112 фейковых доменов и 18 IP-адресов, посредством которых велись кибератаки. Специалисты тщательно исследуют деятельность указанных ресурсов и оценивают степень их воздействия на пользователей.
Дополнительная информация по данному вопросу будет поэтапно публиковаться на официальном сайте Центра по борьбе с компьютерными инцидентами (CERT), говорится в сообщении.скачать dle 11.3