Bakıda "Joy Travel" turizm şirkətindən külli məbləğdə DƏLƏDUZLUQ - FOTO
-ın xəbərinə görə, şikayətçilərin Yurd.media-ya verdikləri məlumata əsasən, şirkət müxtəlif turistik istiqamətlər üzrə təxminən 500 min manatlıq turpaketlər satıb, uçuşa bir gün qalmış isə müştərilərə müflis olduğunu bildirib.
Bildirilib ki, "Joy Travel"in sahibi kimi özünü təqdim edən Nərmin Fətullayeva və Rəşad İlyasov əvvəlcə vasitəçi olan turoperatorda problem yaşandığını, sonra digər bəhanələr gətirərək müştərilərin ödənişini qaytaracaqlarını bildirsələr də, bu istiqamətdə heç bir iş görməyiblər.
Hazırda şirkətin ofisi Xətai Rayon Prokurorluğunun əməkdaşları tərəfindən möhürlənib, istintaq işləri aparılır.

Крупное мошенничество в сфере туризма: компания Joy Travel обманула десятки семей - ФОТО
Как рассказали пострадавшие yurd.media, компания продала турпакеты по различным направлениям на сумму примерно 500 000 манатов, а за день до вылета сообщила клиентам о своем банкротстве.
Отмечается, что Нармин Фатуллаева и Рашад Ильясов, представлявшиеся владельцами Joy Travel, сначала ссылались на проблемы с туроператором-посредником, затем приводили другие отговорки, обещая вернуть деньги клиентам, однако никаких действий в этом направлении не предприняли.
В настоящее время офис компании опечатан сотрудниками Хатаинской районной прокуратуры, ведется следствие.