Abşeronda qonşular arasında kütləvi DAVA - Video
Abşeron rayonunun Masazır qəsəbəsində qonşular arasında kütləvi dava qeydə alınıb. Nəticədə bir nəfər ağır xəsarətlərlə xəstəxanaya yerləşdirilib. İlkin məlumata görə, qonşular arasında mübahisəyə səbəb qapı açmaq məsələsi olub.
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, həmin ünvanda yaşayan Ruslan Quliyev evinin küçəyə çıxışını təmin etmək üçün qapı açmaq istəyib. Lakin qonşusu Alim Nağıyev və övladları buna etiraz ediblər. Etiraz mübahisəyə, daha sonra isə davaya çevrilib.
Ruslan Quliyev açıqlamasında bildirib ki, qapını qanuna uyğun olaraq açmaq istəyir. Ancaq qonşu ona imkan vermir.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı Cəsarət Qənbərli bildirib ki, Masazır qəsəbəsində qonşular arasında olan insidentlə bağlı polisə müraciət daxil olub. Hadisə məişət zəminində yaranan mübahisə nəticəsində baş verib. Tərəflər ərazi üzrə polis orqanına gətirilib, ərizə və izahatları alınıb. Xəsarətlərin dərəcəsini müəyyən etmək məqsədilə müvafiq ekspertizalar təyin olunub. Araşdırmanın nəticəsindən asılı olaraq əmələ hüquqi qiymət veriləcək.

В поселке Масазыр Абшеронского района произошла массовая драка между соседями. В результате один человек с тяжелыми травмами был госпитализирован. По предварительной информации, конфликт возник из-за установки двери.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, проживающий по указанному адресу Руслан Гулиев намеревался установить дверь для выхода из своего дома на улицу. Однако его сосед Алим Нагиев вместе с детьми выступил против этого. Разногласия переросли в спор, а затем - в драку.
По данному вопросу сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) Джасарат Ганбарли отметил, что в полицию поступило обращение относительно указанного инцидента. Конфликт произошел на бытовой почве. Стороны были доставлены в территориальный полицейский орган, где дали объяснения и написали заявления. Для определения степени травм назначены соответствующие экспертизы. По итогам расследования будет дана правовая оценка действиям участников.