AYNA: "Avtobuslarda gediş haqqının artırılması barədə hər hansı qərar yoxdur"
İctimai nəqliyyatda gediş haqqı hazırda 50 qəpikdir və tariflərin artırılması ilə bağlı hər hansı qərar qəbul edilməyib.
Bu barədə oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) məlumat verilib.
"Qeyd edək ki, son dövrlər mətbuatda və sosial şəbəkədə ictimai nəqliyyatda gediş haqlarının artırılacağı barədə fikirlər səsləndirilir. Lakin dövlət qurumları tərəfindən açıqlanan məlumatlarda bu məsələ öz təsdiqini tapmayıb. Belə ki, bundan öncə "Bakı metropoliteni" QSC-dən də mediaya açıqlamada metropolitendə tariflərin tənzimlənməsi ilə bağlı hansısa məlumatın olmadığı bildirilib", - deyə məlumatda vurğulanıb.скачать dle 11.3

AYNA: Никаких решений о повышении тарифов не принималось
Стоимость проезда в общественном транспорте в настоящее время составляет 50 гяпиков, и никаких решений о повышении тарифов не принималось.
Об этом сообщило Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA), подведомственное Министерству цифрового развития и транспорта, в ответ на запрос Oxu.Az.
"Отметим, что в последнее время в прессе и социальных сетях распространяются мнения о возможном повышении стоимости проезда в общественном транспорте. Однако эта информация не нашла подтверждения в официальных заявлениях государственных органов. Ранее ЗАО "Бакинский метрополитен" также заявило СМИ об отсутствии какой-либо информации о регулировании тарифов в метрополитене", - подчеркивается в сообщении.скачать dle 11.3