21.08.2025 12:26 993
Avqustun 19-da Sumqayıt şəhəri ərazisində silahlı insidentlə müşayiət olunan və ictimai asayişin kobud şəkildə pozulması ilə nəticələnən xuliqanlıq hadisəsinin baş verməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, hadisə zamanı Abşeron rayon sakini 35 yaşlı İlkin Seyidzadə aralarında yaranan şəxsi münaqişə zəminində tanışı Sumqayıt şəhər sakini 43 yaşlı Mahir Məmmədovu döyüb. Daha sonra M.Məmmədov özündə olan ov tüfəngi ilə atəş açaraq İ.Seyidzadəyə məxsus "Toyota Prado" markalı avtomobilin təkərlərini yararsız hala salıb və silahla nəqliyyat vasitəsinin ön qapısını əzərək, onun maşından düşməsini tələb edib.
M.Məmmədov Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb və ondan bir ədəd hadisəni törədən zamanı istifadə etdiyi tüfəng aşkar olunaraq götürülüb. İ.Seyidzadənin M.Məmmədovu döyməsi faktı ilə bağlı da əlavə araşdırma aparılır.

Полиция задержала участника вооруженного инцидента в Сумгайыте
19 августа в полицию поступило сообщение о происшествии хулиганского характера на территории города Сумгайыт, сопровождавшемся вооруженным инцидентом и приведшем к грубому нарушению общественного порядка.
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел (МВД) Азербайджана, во время инцидента 35-летний житель Абшеронского района Илькин Сейидзаде избил своего знакомого, 43-летнего уроженца Сумгайыта Махира Мамедова на почве возникшего между ними личного конфликта.
Затем М.Мамедов, используя имевшееся при нем охотничье ружье, открыл огонь по шинам автомобиля Toyota Prado, принадлежащего И.Сейидзаде, приведя их в негодность. Затем он повредил оружием переднюю дверь транспортного средства и потребовал, чтобы Сейидзаде вышел из машины.
Сотрудники Сумгайытского городского управления полиции задержали Мамедова и изъяли у него охотничье ружье. Также проводится дополнительное расследование по факту избиения Махира Мамедова со стороны Илькина Сейидзаде.
Согласно полученной Oxu.Аz информации, оба участника инцидента являются ветеранами второй Карабахской войны.скачать dle 11.3