Zərərçəkmiş şəxs: "Pulu Rəqsanəyə və onun həyat yoldaşına şəxsən özüm vermişəm" - Video
Median.Az xəbər verir ki, Lent.az-a daxil olan videomüraciətdə şikayətçi Rəqsanə İsmayılovanın və onun həyat yoldaşı Fazil Əmiraslanovun onu necə aldatdıqlarından danışıb:
"2022-ci ildə mənim qayınatamın miqrasiya problemləri var idi. Bu zaman Rəqsanə İsmayılova və onun həyat yoldaşı Fazil Əmiraslanov bizə müraciət edərək bu problemi həll edə biləcəklərini dedilər. Onlar bildirdilər ki, Rusiyanın hüquq-mühafizə orqanlarında onların yaxın adamları var və onlar bu adamların vasitəsilə problemi həll edəcəklər. Qayınatamın miqrasiya problemini həll etmək üçün biz onlara 520 min dollar pul verdik. Pulu şəxsən mən özüm onlara təqdim etmişəm. Pulu onlara verməyimə dair əlimdə əsaslı sübutlar da var".

Несколько дней назад певица Раксана Исмайылова была арестована по факту мошенничества. Гюндуз Мамедов, подавший жалобу на артистку, опубликовал видеообращение.
В видеообращении, поступившем в редакцию lent.az, заявитель рассказал о том, как Р.Исмайылова и её муж Фазиль Амирасланов обманули его.
"В 2022 году у моего свёкра возникли проблемы с миграцией. В то время Раксана Исмайылова и её муж Фазиль Амирасланов, обратившись к нам, сказали, что могут решить эту проблему. Они заявили, что у них есть близкие люди в российских правоохранительных органах, через которых они смогут решить вопрос. Мы передали им 520 000 долларов. Я лично передал им эту сумму. У меня есть веские доказательства того, что я дал им эти деньги", - сказал он.