Hərbi Prokurorluqda yenilik: "962" etimad xətti yaradılıb
Prokurorluq orqanlarının fəaliyyətində operativliyin təmin edilməsi, vətəndaşların məmnunluq səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində mütəmadi olaraq işlər görülməkdədir.
Həyata keçirilən tədbirlərin davamı kimi baş prokurorun tapşırıq və tövsiyələri əsasında hərbi prokurorun təşəbbüsü və rəhbərliyi ilə Hərbi Prokurorluqda həyata keçirilən köklü və intensiv islahatlar çərçivəsində, Silahlı Qüvvələrdə korrupsiyaya qarşı mübarizə və ona şərait yaradan halların aradan qaldırılması, şəffaflığın artırılması, hərbi qulluqçular və onların ailə üzvləri ilə Hərbi Prokurorluq arasındakı etimadın möhkəmləndirilməsi, cinayətkarlığa və digər qanun pozuntularına qarşı tədbirlərin çevikliyini, vətəndaşların hüquqlarının daha etibarlı müdafiəsini, eləcə də müraciət imkanının asanlaşdırılmasını, bir sözlə, istənilən neqativ halın və ağır nəticənin vaxtında qarşısının alınmasını təmin etmək məqsədi ilə "962" etimad xətti yaradılıb.
Vurğulanmalıdır ki, aşkarlığın, əlçatanlığın və operativliyin təmin edilməsi məqsədilə müasir informasiya-kommunikasiya texnologiyalarından istifadə edilməklə səs yazılarının qeydə alınacağı və fasiləsiz olaraq fəaliyyət göstərəcək xəttə müraciətlərin qeydə alınması və cavablandırılması respublikanın istənilən regionundan stasionar telefonlar, eləcə də mobil operatorlar vasitəsilə ödənişsiz həyata keçiriləcək.скачать dle 11.3

Военная прокуратура Азербайджана запустила бесплатную линию доверия 962
В деятельности органов прокуратуры регулярно проводится работа по обеспечению оперативности и повышению уровня удовлетворенности граждан.
В продолжение реализуемых мер, по поручению и рекомендациям генерального прокурора, по инициативе и под руководством военного прокурора в рамках коренных и интенсивных реформ, проводимых в Военной прокуратуре Азербайджана, создана линия доверия 962. Новый канал коммуникации призван усилить борьбу с коррупцией в Вооруженных силах и устранить условия, способствующие ей, повысить прозрачность, укрепить доверие между военнослужащими и их семьями и Военной прокуратурой.
Линия доверия также направлена на повышение оперативности мер против преступности и других правонарушений, обеспечение более надежной защиты прав граждан, упрощение возможности обращения и, в целом, своевременное предотвращение любых негативных явлений и тяжелых последствий.
Следует подчеркнуть, что для обеспечения открытости, доступности и оперативности с использованием современных информационно-коммуникационных технологий будет осуществляться запись голосовых сообщений. Линия будет функционировать непрерывно, а регистрация и ответы на обращения будут осуществляться бесплатно из любого региона республики как со стационарных телефонов, так и через мобильных операторов.скачать dle 11.3