02.08.2025 13:23 933
Masallı rayonunda qeydiyyatda olmaqla Bakının Nərimanov rayonuda yaşayan 1994-cü il təvəllüdlü Məhəmməd Məmmədov (soyad şərtidir) 2023-cü ildə ailə qurur. Birgə nikahdan ailənin bir övladı dünyaya gəlir.
Bir müddətdən sonra Məhəmməd xəbər tutur ki, onun həyat yoldaşı ondan gizli bank kartı işlədir və ondan şübhələnməyə başlayır. Bir neçə gün öncə evə sərxoş vəziyyətdə gələn Məhəmməd yataq otağında olarkən həyat yoldaşının kartına yenidən pul göndərildiyini görür və cütlük arasında mübahisə yaranır. Qadına pulu atasının göndərdiyi məlum olsa da, Məhəmməd ona inanmır və mübahisə nəticəsində o, həyat yoldaşını yumruq və təpik zərbələri ilə döyür.
Qadın evdən qaçaraq küçəyə çıxır və polisə məlumat verir. Hadisə yerinə polis əməkdaşları gəlir və Məhəmməd saxlanılır. Məhkəmənin qərarı ilə onun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilir və faktla bağlı cinayət işi başlanır.

В Наримановском районе Баку женщина была избита из-за того, что её отец переводил ей деньги на банковскую карту.
Проживающий в столице, но прописанный в Масаллинском районе Мухаммед Мамедов (1994 г.р., имя и фамилия условные - ред.) женился в 2023 году. В семье есть ребенок от совместного брака.
Спустя некоторое время Мухаммед узнал, что жена втайне от него пользуется банковской картой и стал подозревать ее в измене. Несколько дней назад мужчина, явившись домой пьяным, обнаружил, что пока он был в спальне, на карту жены вновь поступили деньги. На этой почве между супругами вспыхнула ссора. Хотя выяснилось, что деньги женщине отправил отец, Мухаммед не поверил ей и в результате избил жену кулаками и ногами.
Женщина выбежала из дома и сообщила о случившемся в полицию. Прибывшие на место происшествия сотрудники полиции задержали Мухаммеда. Решением суда в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста, а также по факту избиения возбуждено уголовное дело.