İlham Əliyev İsveçrə prezidentini təbrik etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İsveçrə Konfederasiyasının Prezidenti Karin Keller-Sutterə təbrik məktubu göndərib.
"Ölkənizin milli bayramı münasibətilə Sizi və bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik edirəm.
İnanıram ki, Azərbaycan-İsveçrə münasibətlərinin dostluq məcrasında inkişafı və səmərəli əməkdaşlığımızın davam etdirilməsi yolunda bundan sonra da birgə səylər göstərəcəyik.
Bu xoş gündə Sizə möhkəm cansağlığı, işlərinizdə uğurlar, İsveçrə Konfederasiyasına daim rifah və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо швейцарской коллеге Карин Келлер-Суттер.
От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и весь Ваш народ с национальным праздником Вашей страны.
Верю, что мы и впредь будем прилагать совместные усилия для развития азербайджано-швейцарских отношений в русле дружбы и продолжения нашего плодотворного сотрудничества.
В этот прекрасный день желаю Вам крепкого здоровья, успехов в делах, Швейцарской Конфедерации - постоянного благополучия и процветания".