Yekaterinburqda Azərbaycan diasporu rəhbərinin oğlu ilə bağlı məhkəmə qərarı qüvvədə saxlanıldı
Rusiyada məhkəmə Yekaterinburqdakı Azərbaycan diasporunun rəhbəri Şahin Şıxlinskinin oğlu, hakimiyyət nümayəndəsinə qarşı zorakılıq işi ilə bağlı iki ay müddətinə həbs edilən Mütvəli Şıxlinski barəsində seçilmiş həbs-qətimkan tədbirini qüvvədə saxlayıb.
Bu barədə bölgə məhkəmələrinin birləşmiş mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
"Şıxlinski və vəkili birinci instansiya məhkəməsinin qərarından apellyasiya şikayəti veriblər. İş materialları ilə tanış olan və tərəflərin fikirlərini dinləyən Sverdlovsk Vilayət Məhkəməsi Yekaterinburq şəhərinin Leninski Rayon Məhkəməsinin qərarını qüvvədə saxlayıb. M.Şıxlinski 2025-ci il sentyabrın 14-dək nəzarət altında qalacaq", - deyə məlumatda bildirilib.
Xatırladaq ki, onun həbsinə iyulun 1-də "Baku Plaza"nın yaxınlığında baş verən hadisə səbəb olub. O zaman təhlükəsizlik qüvvələri oğlu ilə avtomobilində gedən diaspor rəhbəri Şahin Şıxlinskinin saxlanılması üçün xüsusi əməliyyat keçirib. Onlar "Gelandewagen"in şüşələrini sındırmağa başladıqları zaman Mütvəlinin sükanı arxasında olduğu avtomobil geriyə doğru hərəkət edib və xüsusi təyinatlını vurub.