Azərbaycan və Pakistan XİN rəhbərləri arasında telefon danışığı olub
Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Pakistan baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar arasında telefon danışığı olub.
Bu barədə Pakistan Xarici İşlər Nazirliyinin (XİN) "X" sosial şəbəkə hesabındakı paylaşımda deyilir.
Məlumata görə, Məhəmməd İshaq Dar telefon danışığı zamanı İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (ECO) 17-ci Zirvə toplantısının uğurla keçirilməsi münasibətilə Azərbaycanı təbrik edib, Xankəndidə ona və onu müşayiət edən nümayəndə heyətinə göstərilən səmimi qəbula görə minnətdarlığını bildirib.
Söhbət zamanı tərəflər ikitərəfli münasibətlərin müsbət dinamikasından məmnun olduqlarını bildiriblər, yüksəksəviyyəli təmasların intensivləşdiyini qeyd ediblər və əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün yeni imkanların axtarışını davam etdirməyə razılaşıblar.скачать dle 11.3

Министр иностранных дел Пакистана выразил благодарность Азербайджану
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провел телефонный разговор с вице-премьером и главой МИД Пакистана Мухаммадом Исхаком Даром.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на публикацию внешнеполитического ведомства Пакистана в социальной сети X, во время беседы пакистанский министр поздравил Азербайджан с успешным проведением 17-го саммита Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
Кроме того, Мухаммад Исхак Дар выразил благодарность за теплый прием, оказанный ему и сопровождавшей его делегации в городе Ханкенди.
Из публикации пакистанского МИД следует, что в ходе беседы стороны выразили удовлетворение позитивной динамикой двусторонних отношений, отметили активизацию контактов на высоком уровне и договорились продолжать поиск новых возможностей для расширения сотрудничества.скачать dle 11.3