Rusiyanın fövqəladə hallar naziri Aleksandr Kurenkov Bakıya gəlib
Rusiya FHN-in rəhbəri Aleksandr Kurenkov Beynəlxalq Mülki Müdafiə Təşkilatının iclasında iştirak etmək üçün Bakıya gəlib.
Bu barədə nazirliyin Mətbuat Xidmətindən bildirilib.
"Bu gün Rusiya FHN-in rəhbəri Aleksandr Kurenkov Beynəlxalq Mülki Müdafiə Təşkilatının icraiyyə şurasının və baş assambleyasının iclasında iştirak etmək üçün Azərbaycana gəlib. Gündəliyin əsas məsələsi 60-dan çox dövlətin fövqəladə xidmətlərini öz platformasında birləşdirən və bütün dünyada humanitar yardım göstərən bu təşkilatın baş katibinin seçilməsidir", - deyə qurumdan bildirilib.
Rusiyalı nazirin Bakıda digər dövlətlərdən olan həmkarları ilə ikitərəfli görüşlər keçirməsi planlaşdırılır.скачать dle 11.3

Глава МЧС России Александр Куренков прилетел в Баку для участия в заседании Международной организации гражданской обороны (МОГО).
Об этом сообщили ТАСС в пресс-службе ведомства.
"Сегодня в Азербайджан для участия в заседании исполнительного совета и генеральной ассамблеи МОГО прибыл глава МЧС РФ Александр Куренков. Ключевой вопрос повестки - выборы генерального секретаря этой организации, которая объединяет на своей площадке чрезвычайные службы более 60 государств и оказывает гуманитарную помощь по всему миру", - отметили в МЧС.
Планируется, что российский министр проведет в Баку двусторонние встречи с коллегами из других государств.