Əli Əsədov Rusiya FHN rəhbəri ilə görüşüb
Azərbaycanın Baş naziri Əli Əsədov Rusiyanın mülki müdafiə, fövqəladə hallar və təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılması üzrə naziri Aleksandr Kurenkov ilə görüşüb.
Bu barədə Nazirlər Kabinetindən (NK) məlumat verilib.
Bildirilib ki, görüşdə Azərbaycan-Rusiya strateji tərəfdaşlığının yüksək səviyyədə olduğu vurğulanıb.
İki ölkə arasında bütün sahələrdə, o cümlədən fövqəladə halların qarşısının alınması və nəticələrinin aradan qaldırılması sahəsində əməkdaşlığın fəal inkişafı vurğulanıb.
Tərəflər Azərbaycanın Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) ilə Rusiya Federasiyası Mülki Müdafiə, Fövqəladə Hallar və Təbii Fəlakətlərin Nəticələrinin Aradan Qaldırılması üzrə Nazirliyi arasında 2024-2026-cı illər üçün Birgə Fəaliyyət Planının imzalanmasının vacibliyini qeyd ediblər.скачать dle 11.3

Али Асадов встретился с главой МЧС России
30 января премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов встретился с министром Российской Федерации по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий Александром Куренковым.
Об этом сообщили в Кабинете министров Азербайджана.
На встрече был отмечен высокий уровень азербайджано-российского стратегического партнерства, подчеркнуто активное развитие сотрудничества двух стран по всем направлениям, в том числе в области предотвращения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций.
Стороны констатировали важность подписания Плана совместных мероприятий между Министерством по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики и Министерством Российской Федерации по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий на 2024-2026 годы.скачать dle 11.3