Azərbaycanda 10 sığorta agentinin lisenziyası ləğv edilib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) 9 fiziki şəxsə və 1 hüquqi şəxsə (“Gatevay Management Azərbaycan” MMC) verdiyi sığorta agenti lisenziyasını ləğv edib.
Bu barədə “Report"a tənzimləyici qurumdan bildirilib.
Məlumata görə, bu qərar iyunun 18-də “Sığorta fəaliyyəti haqqında” qanuna uyğun olaraq qəbul edilib.
Qərara əsasən, 3 fiziki şəxsin lisenziyası könüllü müraciət əsasında, 4 fiziki və 1 hüquqi şəxsin lisenziyası onun qüvvəsinin dayandırılmasına əsas vermiş hallar müəyyən edilmiş müddətdə aradan qaldırılmadığı üçün, 2 fiziki şəxsin lisenziyası isə 12 ay ərzində onun qüvvəsinin iki dəfə dayandırılmasına səbəb olmuş hal, 9 ay ərzində təkrar yarandığı üçün ləğv olunub.скачать dle 11.3

В Азербайджане аннулированы лицензии 10 страховых агентов » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Центральный банк Азербайджана (ЦБА) аннулировал лицензии страхового агента, выданные 9 физическим лицам и 1 юридическому лицу (Gateway Management Azerbaijan LLC).
Как сообщили Report в регулирующем органе, решение принято 18 июня в соответствии с Законом "О страховой деятельности".
Лицензии 3 физических лиц аннулированы на основании добровольного заявления, лицензии 4 физических лиц и 1 юридического лица - в связи с неустранением в указанный срок обстоятельств, приведших к приостановлению действия их лицензий, а лицензии 2 физических лиц - в связи с повторением в течение 9 месяцев обстоятельств, приведших к приостановлению действия лицензий, и которые ранее возникали дважды в течение 12 месяцев.скачать dle 11.3