Nikol Paşinyan Türkiyəyə yola düşüb
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyəyə işgüzar səfərə yola düşüb.
bu barədə "Sputnik Ermənistan"a istinadən məlumat yayıb.
Bu, Nikol Paşinyanın Türkiyəyə ilk işgüzar səfəridir. Onun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinə 13 nəfər daxil edilib.
Qeyd edək ki, İstanbulda N.Paşinyanla Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında görüş planlaşdırılır.
Xatırladaq ki, artıq bir neçə gündür Ermənistan KİV-i Türkiyədə Ermənistanla Azərbaycan arasında sülh müqaviləsinin bağlanması şərtlərini müzakirə ediləcəyinə dair xəbərlər dərc edir.скачать dle 11.3

Пашинян отправился с первым рабочим визитом в Турцию
Делегация Армении во главе с премьер-министром Николом Пашиняном отправилась с первым рабочим визитом в Турцию.
Это - первый рабочий визит Пашиняна в Турцию. В состав его делегации включены 13 человек. В частности, премьера сопровождают министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, замглавы МИД Ваан Костанян, вице-спикер парламента, спецпредставитель по нормализации отношений между Ереваном и Анкарой Рубен Рубинян.
Отметим, что 20 июня в Стамбуле запланирована встреча Пашиняна с турецким лидером Реджепом Тайипом Эрдоганом.скачать dle 11.3