Dövlət qurumunda işə düzəltmək adı ilə dələduzluq etməkdə şübhəli bilinən qadın məsuliyyətə cəlb edilib
17.06.2025 19:50 939
Dövlət qurumunda işə düzəltmək adı ilə 11 vətəndaşa qarşı dələduzluq etməkdə şübhəli bilinən qadın məsuliyyətə cəlb edilib.
Bildirilib ki, Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsi əməkdaşlarının həyata keçirdikləri tədbirlər nəticəsində vətəndaşların etibarından sui-istifadə edərək onlara qarşı dələduzluq edən 33 yaşlı Fidan Məmmədova saxlanılıb.
Belə ki, o, ayrı-ayrı vaxtlarda 11 vətəndaşı dövlət qurumlarına müxtəlif vəzifələrə işə düzəltmək vədi ilə aldadaraq 42 min manata yaxın pul vəsaitini ələ keçirib.
Faktla bağlı Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsində cinayət işi başlanılıb, hazırda cinayət işi üzrə araşdırma davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Сумгайыте задержана подозреваемая в мошенничестве на 42 тыс. манатов
В Сумгайыте задержана 33-летняя женщина подозреваемая в мошенничестве в отношении 11 граждан под предлогом трудоустройства в государственные структуры.
Подозреваемая Фидан Мамедова была задержана сотрудниками Сумгайытского городского управления полиции. Согласно данным, женщина обманула 11 граждан, обещав устроить их на различные должности в государственные учреждения, и завладела денежными средствами в размере около 42 тысяч манатов.
По данному факту в Сумгайытском городском управления полиции возбуждено уголовное дело, расследование продолжается.скачать dle 11.3