Tbilisi Beynəlxalq Kitab Festivalında Azərbaycanın milli stendi açılıb
Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə keçirilən XXVII Beynəlxalq Kitab Festivalında Azərbaycan ilk dəfə olaraq milli stendlə iştirak edir.
"Report"un Gürcüstan bürosunun verdiyi xəbərə görə, Azərbaycan tədbirdə Mədəniyyət Nazirliyi və Milli Kitabxananın nümayəndə heyəti ilə təmsil olunur.
Festival çərçivəsində “Azərbaycanda kitab mədəniyyəti” mövzusunda panel müzakirəsi də təşkil olunub. Tədbir boyunca müəlliflərlə görüşlər, kitab təqdimatları və ədəbi diskussiyalar keçirilir.
Qeyd edək ki, 1998-ci ildən etibarən hər il keçirilən Tbilisi Beynəlxalq Kitab Festivalı bu il iyunun 2-dək davam edəcək. Məqsəd mütaliə vərdişlərinin təşviqi, nəşriyyat sektorunun inkişafı və regional mədəni əməkdaşlığın gücləndirilməsidir.скачать dle 11.3

На Тбилисском международном книжном фестивале открылся национальный стенд Азербайджана
Азербайджан впервые принимает участие с национальным стендом на XXVII Международном книжном фестивале в Тбилиси.
Как сообщает грузинское бюро Report, Азербайджан представлен на мероприятии делегацией Министерства культуры и Национальной библиотеки.
В рамках фестиваля также организована панельная дискуссия на тему "Книжная культура в Азербайджане". В ходе мероприятия проводятся встречи с авторами, презентации книг и литературные дискуссии.
Отметим, что Тбилисский международный книжный фестиваль, проводимый ежегодно с 1998 года, в этом году продлится до 2 июня.скачать dle 11.3