Müdafiə Nazirliyi məlumat yaydı: "Azərbaycan Ordusu atəş açmayıb"
Bildirilib ki, mayın 29-da gecə saat 01:00-dan 01:15-dək Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən guya Xəznəvar yaşayış məntəqəsi istiqamətində atəş açılması və yaşayış binasının ziyan görməsi barədə Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin yaydığı məlumat növbəti dezinformasiyadır və həqiqəti əks etdirmir:
"Qarşı tərəf bu cür məqsədyönlü dezinformasiya və yalan məlumatlar yaymaqla beynəlxalq ictimaiyyətdə yanlış rəy formalaşdırmağa və növbəti təxribatlarına zəmin yaratmağa cəhd edir. Bildiririk ki, Azərbaycan Ordusunun bölmələri heç vaxt mülki əhaliyə və mülki obyektlərə atəş açmır".скачать dle 11.3

29.05.2025 12:20 1 356
В сообщении указывается, что информация, распространенная Минобороны Армении о якобы обстреле подразделениями азербайджанской армии в направлении населенного пункта Хазнавар и повреждении жилого дома в период с 01:00 до 01:15 29 мая, является очередной дезинформацией и не соответствует действительности.
"Противоположная сторона, распространяя подобную целенаправленную дезинформацию и ложные сведения, пытается сформировать неверное мнение в международном сообществе и создать почву для своих очередных провокаций. Заявляем, что подразделения азербайджанской армии никогда не открывают огонь по гражданскому населению и гражданским объектам", - подчеркивается в заявлении.скачать dle 11.3