Vilayət Eyvazov xidmətə qəbulla bağlı növbəti sıra baxışı keçirib
Daxili işlər naziri general-polkovnik Vilayət Eyvazov mayın 7-də respublikanın şəhər, rayon polis orqanlarında sıravi və kiçik rəis heyəti vəzifələrində xidmət etmək arzusunda olan gənclərin növbəti sıra baxışını keçirib.
Bildirilib ki, Bakı şəhərində keçirilən sıra baxışında Daxili İşlər Nazirliyinə onlayn qaydada müraciət etmiş gənclərdən daha hazırlıqlı olan 215 nəfər seçim turunun növbəti mərhələsinə buraxılıb ki, onlardan da 16 nəfəri Vətən müharibəsi iştirakçısıdır.
Gənclər qarşısında çıxış edən V.Eyvazov seçim turunun digər mərhələlərindən də uğurla keçərək daxili işlər orqanlarında xidmətə qəbul ediləcək gənclərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb, tapşırıq və tövsiyələrini verib.скачать dle 11.3

Вилаят Эйвазов провел строевой смотр в связи с приемом на службу
7 мая министр внутренних дел Азербайджана генерал-полковник Вилаят Эйвазов провел очередной строевой смотр молодых граждан, желающих служить в городских и районных органах полиции на должностях рядового и младшего начальствующего состава.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство внутренних дел (МВД), в смотре, прошедшем в городе Баку, к следующему этапу отбора были допущены 215 наиболее подготовленных молодых людей из числа подавших онлайн-заявки в МВД. Добавим, что 16 из них являются участниками Отечественной войны.
Выступая перед молодыми людьми, В.Эйвазов пожелал успехов в будущей деятельности тем, кто успешно пройдет и другие этапы отбора и будет принят на службу в органы внутренних дел. Министр также дал ряд поручений и рекомендаций.скачать dle 11.3